Přeskočit na obsah

Nadační fond pro předčasně narozené děti

V rámci 24. ročníku se cyklistický závod Pražská padesátka propojil s Nadačním fondem pro předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny založily v prosinci roku 2013 Hana Píšová a Markéta Stránská poté, co Hanka sama předčasně přivedla na svět svoje dvojčata. Cílem fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich specifické potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem.

Jak s námi můžete nadační fond podpořit?

o Kupte si jedinečný cyklodres Žehlím si karmu, ze kterého jde 100 % z ceny nadačnímu fondu. Dres si můžete nechat poslat (napište si o velikost na katerina@tcse.cz), nebo si ho můžete vyzvednout se startovním číslem v den závodu (možnost vyzkoušet všechny velikosti). K nákupu získáte zdarma prioritní start v 2. vlně závodu v ceně 300 Kč.

o Daruj kilo pro půlkilové děti – kupte si placku za kilo, a přispějte na monitory dechu pro předčasně narozené děti. Placku si vyzvednete se startovním číslem v den závodu.

Podpořit iniciativu můžete i v den závodu 17. 9. 2022, kde bude mít nadační fond svůj stan a především tyto produkty, díky kterým můžete pomoc potřebným rodinám.

„K založení nadačního fondu mě dovedla osobní zkušenost. Naše děti, dvojčata, se narodily předčasně ve 24. týdnu. Jejich porodní váha byla 680 g a 700 g. První 4 měsíce svého života strávily v inkubátoru. Nyní jsou jim skoro čtyři roky a jsou to zdravé a krásné děti. První roky byly ve znamení lékařských vyšetření, každodenního cvičení Vojtovy metody, neustálé nejistoty, jak se budou vyvíjet, jaká kvalita života je čeká. Moc dobře vím, čím si lidé v této situaci prochází. Jaká je to psychická, finanční, časová zátěž pro celou rodinu. Jak jsme na začátku tápali, kam a na koho se obrátit. My jsme náš boj, zdá se, vyhráli. Chci se pokusit pomáhat lidem s podobným osudem,“ dodává zakladatelka nadačního fondu Hana Píšová.

Jakým konkrétním způsobem nadační fond přispívá a pomáhá?

  • Přispívá na cestovní výlohy rodičům po dobu hospitalizace dítěte
  • Přispívá na ubytování rodičům po dobu hospitalizace dítěte
  • Přispívá na speciální výživu dítěte
  • Přispívá na hygienické potřeby dítěte
  • Přispívá k na zdravotnické pomůcky
  • Pomáhá při zajištění psychologické péče pro rodinu předčasně narozeného dítěte
  • Pomáhá při zajištění rehabilitační péče předčasně narozeného dítěte
  • Pomoc při zajištění následné péče např. lázeňský pobyt
Všechny informace o spolupráci - PDF
Nahoru