Přeskočit na obsah

DĚKUJEME VÁM

24. ročník cyklistického závodu Pražská padesátka si v letošním roce nenechalo ujít přes 1100 závodníků – děkujeme vám!

Na start Pražské padesátky se letos postavilo přes 1100 účastníků ve všech věkových kategoriích. Nechyběl ani Pražský dětský sprint, ve kterém se utkalo přes 150 dětí. Celý závod nesl druhým rokem podtitul Memoriál Jana Hrubeše, tímto bychom rádi připomněli život jednoho z podporovatelů a zakladatelů akce.

I přes náročné a deštivé podmínky se letošní ročník Pražské padesátky skvěle vydařil, a to i díky nasazení a odhodlání všech závodníků. Závod je zážitkem pro každého, kdo má vztah k pohybu a sportovního ducha v těle. Na jeho čele jsou však vždy k vidění výkony profesionálních parametrů. Po dramatickém závěru obhájil v čase 1:40:17 vítěství Jan Beneš. „Do kopce byl Adam lepší, rovinky jsme se střídali, rozhodly až finální zatáčky. Chtěl jsem na Adama nastoupit na posledním kopci, ale nešlo to“, shrnul značně vyčerpaný a s křečí v noze vítěz závodu, který díky lépe zvládnutým posledním metrům slavil vítěství. Hned v závěsu a po napínavém souboji v poslední zatáčce pokořil cílovou čáru Adam Lávička, s časem 1:40:20. S rozestupem opět necelých tří vteřin od druhého projel cíl Petr Tatíček, který svým výkonem doplnil stupně vítězů.

Mezi ženami závod ovládla, stejně jako v loňském roce, Jana Dubcová, a to v úžasném čase 1:59:46. I za nepříznivých podmínek se Jana dostala pod 2 hodiny, a to jako jediná žena. „Super to bylo, krásně pršelo, bahno? To je moje! Děkuji všem organizátorům, za úžasný závod“,  s úsměvem shrnula vítězka závodu. Druhou ženou v cíli byla Zuzana Kadlecová s časem 2:01:17, třetí dojela v čase 2:01:45 Kateřina Obstová.

24. ročník Pražské padesátky se taképropojil sNadačním fondem pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. V rámci registrace bylo možné fond podpořit zakoupením originálního dresu, z něhož jde plná částka právě na podporu nadace.

Akce se uskutečnila za finanční podpory Nadace ČEZ, Hlavního města Prahy, Městské části Praha 6 a dalších partnerů akce. Dále jí podpořilo České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební ČVUT a konání umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.

 

A Pražská padesátka 2023? Jako vždy, třetí v sobotu v září, tedy 16. 9. 2023. Těšíme se na vás!

 

Nahoru