Přeskočit na obsah

POKYNY 2023

Milí účastníci 25. ročníku závodu Pražská padesátka!

Start závodu už se nezadržitelně blíží, tak si pečlivě pročtěte poslední informace před startem.

Výdej startovních čísel bude probíhat na místě startu (Bechyňova 3) v těchto časech:

 • pátek 15. 9. od 16:00 – 20:00
 • sobota 16. 9. od 8:00 – 9:30 – pozor v areálu probíhá dětský závod, průchod areálem bude omezen.

Přidělené startovní číslo naleznete ve startovní listině na webu závodu nebo ho můžete vyhledat na informačních sloupech u startu. Na nich budou jmenné seznamy podle abecedy, abyste si mohli své startovní číslo snadno vyhledat a při vyzvednutí ho nahlásit. Budeme rádi, když využijete možnost prezentace v pátek. Vydáme vám ke startovnímu číslu i sadu poukázek, kterou si budete moc ihned vyměnit za produkty a ušetříme vás tím případné fronty po sobotním dojezdu závodu. Zároveň v pátek bude k dispozici servis Author zdarma, stejně tak prodej omezeného počtu triček za 250 Kč.

Partnerské VIP týmy budou mít čísla připravena v sobotu ve svém zázemí v menze (Bechyňova 3) a na email jim dorazí ještě dodatečné pokyny.

EVERVIT: Pokud jste k registraci zakoupili výživové balíčky, vyzvedněte si je u stánku Enervit. Zde můžete případně zakoupit i další výživové doplňky, které vám pomůžou snadněji zdolat trasu.

 • Start závodu v 10:00 v ulici Bechyňova je hromadný pro všechny dospělé kategorie. Závodníci budou podle startovních čísel rozřazeni do tří sektorů (1. vlna – st. č. 1 – 91, 2. vlna – st. č. 91 – 300, 3. vlna – st. č. 301 – 1300). Start v druhé vlně je možné si na místě přikoupit za poplatek 300 Kč. Všichni závodníci musí na startu projet startovní bránou a u občerstvovačky mezičasem, jinak nebudou zařazeni do výsledkové listiny. Cíl závodu je před Fakultou architektury viz mapa areálu závodu.
 • Kromě cyklistických klání nabízíme i zajímavý doprovodný program pro celou rodinu – najdete ho na pódiu, před podiem i ve stáncích našich partnerů. Bližší informace naleznete v harmonogramu.
 • Trasa závodu je částečně vedena po veřejných komunikacích za plného provozu. Účastníci jsou povinni dodržovat pokynů pořadatelů a Policie ČR. Kvůli opravě mostu ve Statenicích upozorňujeme na drobnou změnu trasy oproti předešlým ročníkům.
  • Všechny křižovatky jsou vyznačené sprejem a na klíčových místech stojí pořadatelé. Ke značení je také použita žlutá vymezovací páska a cedule s šipkami.
  • Trasu si také můžete stáhnout do svých chytrých zařízení ve formátu GPX – přesná aktualizovaná trasa je ke stažení na webu závodu
  • Bezprostředně před pelotonem jede motorkář, který vede první závodníky.
  • Limit závodu je 5 hodin. Za posledním závodníkem jede označený cyklista „konec závodu“. Od této chvíle končí všichni pořadatelé a zdravotníci na trase a případní opozdilci jedou absolutně na vlastní odpovědnost.
  • Občerstvovací stanici potkáte na 24. km trasy u rotundy Budeč po levé ruce, k dispozici vám bude voda, iontový nápoj Enervit, Energetické tablety a tyčinky Enervit, banány, pomeranče, cukr, sůl a chléb se škvarkovou pomazánkou. Případně bude otevřeno i občerstvení v hrobnickém domku a k dispozici posezení, kdybyste si chtěli udělat delší přestávku.
  • Na trati je přísně zakázáno odhazovat odpadky kdekoliv mimo občerstvovací stanici. Pokud se o takovém chování dozvíme, bude následovat diskvalifikace závodníka.
  • Technická pomoc na trati je povolena, pořadatel ji však nebude organizovat.
  • Kompletní pravidla závodu si přečtěte v propozicích.

 

PRAŽSKÝ DĚTSKÝ SPRINT

Závodit můžou i Vaše děti ve věku 3 – 11 let! Proto je nezapomeňte vzít s sebou a přihlásit na místě, pokud jste je nezaregistrovali online. Trasa dětského závodu vede areálem Kampusu Dejvice a první kategorie vystartuje už v 9:00. Více informací o dětském závodě naleznete na webu.

DECATHLON GRAVEL CHALLENGE

Nová kategorie gravel má vlastní výsledkovou listinu a v rámci medailového ceremoniálu je vyhlášena samostatně, muži a ženy zvlášť. Závodník na gravelu je zároveň hodnocen i v celkovém hodnocení závodu a v rámci své věkové kategorie. Prosíme gravelové jezdce, aby dbali na zvýšenou opatrnost, především v rámci terénních úseků závodu.

TOMBOLA

Tombolu o hodnotné ceny vylosujeme na konci vyhlášení vítězů. Hlavní cenou je horské kolo Author Context 29 v ceně 35 000 Kč a dále skvělé a hodnotné ceny od našich partnerů. Pro prokázání výhry mějte své startovní číslo vyfocené v mobilním telefonu!

Parkování vozidel pro účastníky závodu nebudeme nijak zajišťovat. Doporučujeme využít parkoviště na Vítězném náměstí nebo zóny s parkovacími hodinami v okolních ulicích.

FANPOINTY

Letos jsme si pro vás připravili na trati dva nové Fanpointy, které kromě občerstvení a zábavy pro fanoušky, přináší i povzbuzení a případný servis pro samotné jezdce.

SADA POUKÁZEK

Ke startovními číslu dostanete také sadu poukázek, které při vyzvedávání čísla nebo po dojezdu směníte za:

 • Enervit One Hand gel
 • Teplé jídlo v cíli – výběr ze tří variant jídel
 • Vitar balíček vitamínů
 • Jim Jerky balíček sušeného masa
 • Znovín Znojmo láhev vína – Muškát moravský 0,75 l
 • Kalabria malinová limonáda 0,5 l
 • Únětické pivo čepované 0,5 l
 • Spinsport.cz sleva 30 % na eshopu

Kompletní balíček je možné vyzvednout v pátek společně se startovním číslem nebo v sobotu po dojezdu do cíle. Na losovací poukázku do tomboly nezapomeňte vyplnit své startovní číslo a vhodit ji do osudí. Losování proběhne na konci vyhlašovacího ceremoniálu, hlavní cenou je kolo Author.

 

Nahoru